Juniorzy 10-14 lat

Taniec współczesny/Jazz 10-14 lat  – taniec oparty na idei baletu, jednak jest on pozbawiony sztywnych zasad – dzięki czemu zyskuje on na lekkości i swobodzie. W tym tańcu najważniejsze jest to, aby wyrazić swoje emocje, opowiedzieć pewną historię. Nie ma ograniczeń ruchowych, występuje ogromna dowolność – często wykorzystywana jest tu grawitacja, ciężar ciała czy gra świateł – to wszystko tworzy zatem spójną, taneczną opowieść.

HIP-HOP 11-14 lat – Hip-Hop jako taniec narodził się w latach 80-tych, ale jako kultura jego istnienie sięga wczesnych lat 70-tych. Taniec hip hop narodził się w mieście Nowy York. W klubach jednym z dominujących nurtów muzycznych stał się właśnie hip hop Z czasem ruchy zyskiwały swoje nazwy np. the smerf, reebok, fila, cabage patch. określenie nazwy stylu jako hip hop powstało z racji muzyki, do której był on wykonywany. To co podstawowe w hip hopie to bounce czyli feeling charakterystyczny dla tego tańca polegający na odwzorowaniu podstawowego beatu poprzez cykliczna pracę ciała. Hip Hop nie stanowi zamkniętej struktury ciągle czerpiąc inspirację z innych stylów tanecznych, takich choćby jak popping i inne style stare dancowe. zajęcia dedykowane są przede wszystkim tym, którzy lubią luz i nie boją się eksperymentować, ponieważ dużą rolę w tym tańcu przywiązujemy do…improwizacji! Jest to zatem doskonała propozycja dla wszystkich, którzy pragną poznać tajniki tego tańca podróżując po krokach hip hopowych od korzeni a przede wszystkim chcą zostawić swoje negatywne emocje na parkiecie. Charakterystyczną cechą stylu jest ciągła praca nóg ugiętych w kolanach, bardzo ważne są izolacje poszczególnych części ciała. Hip hop dzieli się na old school i new school, choć ze względu na ciągłą ewolucję tego stylu, granica jest dość płynna.
Zajęcia trwają 50 min.

Taniec nowoczesny (10-14 lat) –Taniec nowoczesny to wybuchowa mieszanka różnych stylów tanecznych. Na pełnych energii zajęciach tancerze będą mieli okazję poznać elementy takich tańców jak: disco dance, hip hop, jazz czy taniec klasyczny.
Celem naszych zajęć jest zainteresowanie uczestników różnorodnymi technikami i pokazanie ich odmian. W choreografiach tworzonych do najpopularniejszych utworów muzyki pop każdy znajdzie coś dla siebie.
Zajęcia z tańca nowoczesnego dają możliwość wszechstronnego rozwoju. Kształtują poczucie rytmu, pozwalają lepiej poczuć możliwości swojego ciała, poprawiają koordynację.

WAŻNE!!!!!
Na zajęcia przynosimy:
napój niegazowany, miękkie obuwie zmienne!! sportowe na gumowej podeszwie,baletki itp, lekka bluzeczka, spodnie za kolano lub dłuższe, leginsy!
Rodzice nie uczestniczą w zajęciach !
Podczas ostatnich zajęć w miesiącu będą odbywały się krótkie pokazówki dla rodziców😊