Młodzież 15 +

Taniec współczesny/Jazz 15+ – Taniec współczesny zdecydowanie należy nazwać tańcem ekspresji. Odrzucenie większości zasad baletu pozwoliło stworzyć nieskończone możliwości wyrazu poprzez ruch. Na tych zajęciach będziemy uczyć się posługiwania ciałem jako naszym jedynym instrumentem by wyrazić wszystko to, czego słowami wyrazić się nie da. choć przez chwilę postaramy się myśleć ciałem, szczególną uwagę zwracając na współdziałanie z siłą grawitacji. Poznamy tajniki zawieszenia ruchu, balansowania między stanem równowagi i upadkiem, izolacji ruchu i właściwego oddechu, a wszystko po to, by połączyć proces tworzenia i tańczenia zajęcia z tańca współczesnego dla dorosłych to rewelacyjna forma na odreagowanie napięcia po ciężkim dniu, daje duże możliwości improwizacji na parkiecie, pozwala na ujawnianie i dzielenie się emocjami.Jest to zatem doskonała forma ruchu nie tylko dla zapracowanych kobiet, ale i mężczyzn, którzy chcą połączyć wysiłek fizyczny z tworzeniem sensualnego tańca.

HIP-HOP 15+ – Hip-Hop jako taniec narodził się w latach 80-tych, ale jako kultura jego istnienie sięga wczesnych lat 70-tych. Taniec hip hop narodził się w mieście Nowy York. W klubach jednym z dominujących nurtów muzycznych stał się właśnie hip hop Z czasem ruchy zyskiwały swoje nazwy np. the smerf, reebok, fila, cabage patch. określenie nazwy stylu jako hip hop powstało z racji muzyki, do której był on wykonywany. To co podstawowe w hip hopie to bounce czyli feeling charakterystyczny dla tego tańca polegający na odwzorowaniu podstawowego beatu poprzez cykliczna pracę ciała. Hip Hop nie stanowi zamkniętej struktury ciągle czerpiąc inspirację z innych stylów tanecznych, takich choćby jak popping i inne style stare dancowe. zajęcia dedykowane są przede wszystkim tym, którzy lubią luz i nie boją się eksperymentować, ponieważ dużą rolę w tym tańcu przywiązujemy do…improwizacji! Jest to zatem doskonała propozycja dla wszystkich, którzy pragną poznać tajniki tego tańca podróżując po krokach hip hopowych od korzeni a przede wszystkim chcą zostawić swoje negatywne emocje na parkiecie. Charakterystyczną cechą stylu jest ciągła praca nóg ugiętych w kolanach, bardzo ważne są izolacje poszczególnych części ciała. Hip hop dzieli się na old school i new school, choć ze względu na ciągłą ewolucję tego stylu, granica jest dość płynna.
Zajęcia trwają 60 min.

Twerk 15+ (wymagana zgoda rodzica)– Twerk to styl tańca wywodzący się z tradycyjnych tańców afrykańskich i jamajskich ,jednak jego
prawdziwy rozkwit miał miejsce na południu Stanów Zjednoczonych w latach 90., na stałe wszedł w
skład amerykańskiej hip-hopowej kultury. Nazwa tańca Twerk pochodzi prawdopodobnie od połączenia dwóch angielskich słów „twist” (kręcić) oraz „jerk” (trząść). Wbrew stereotypom taniec ten cechuje się trudną techniką, oparty jest na charakterystycznych bujanych ruchach bioder i pośladków, określanych również „trzęsieniem” oraz izolacji miednicy.
„Twerkować” to „tańczyć w wyzywającym stylu poprzez kręcenie biodrami”.
Zajęcia są doskonałe dla kobiet chcących popracować nad wyrzeźbieniem i wzmocnieniem„kobiecych partii ciała” oraz doskonalić technikę tańca. Mogą być alternatywą dla ćwiczenia na siłowni, ponieważ przyczyniają się do rozwoju mięśni, a po godzinnej lekcji zmęczenie,można porównać do porządnego wycisku na zajęciach fitness. Jest to,świetny sposób aby poprawić własną kondycję, dodać pewności siebie, nauczyć się doskonale tańczyć a jednocześnie fantastycznie się przy tym bawić! Twerk wzmacnia pośladki, uda, brzuch, ręce, a także rozbudza we wnętrzu kobiety zmysłowość w każdym jej ruchu.

Dancehall to taniec istniejący od ponad 30 lat. Narodził się w Jamajce i wywodzi się z klasycznego reggae. Zawiera elementy afro wzbogacone o wiele nowych ruchów ciała. To bardzo dynamiczny i intensywny taniec przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Nie umiesz wyobrazić sobie dnia bez piosenek Boba Marleya czy Seana Paula? Przyjdź do nas, zatańcz do swoich ulubionych kawałków i poczuj się, jak na Jamajce! Poznacie tu podstawowe kroki i układy oraz zobaczycie, jak łatwo można połączyć taniec z Waszą ulubioną muzyką. Po pierwszych zajęciach już nigdy nie będzie tak samo!

SALSA/LATINO MIX SOLO – Obecnie najpopularniejsza forma zajęć tanecznych. Skupia się głównie na tańcach latynoamerykańskich takich, jak: Salsa, Samba, Cha-Cha, Rumba. Kurs przeznaczony dla Pań, niepotrzebny jest tu partner. Samba jest bardzo przestrzenna, progresywna, sprężysta, skoczna i szybka. Rumba jest romantyczna i bardziej stateczna; jest tańcem całego ciała. Cha cha cha charakteryzuje się rytmiczną pracą nóg, ostrym zginaniem i prostowaniem kolan, obrotami i ruchami ciała akcentującymi rytm.  Zapraszamy panie, które chcą nauczyć się tych wspaniałych tańców pod okiem profesjonalnej tancerki towarzyskiej, rozruszać biodra, nabrać pewności siebie, a przede wszystkim dobrze się bawić…

WAŻNE!!!!!
Na zajęcia przynosimy:
napój niegazowany, miękkie obuwie zmienne!! sportowe na gumowej podeszwie, sportowy strój.